środa, 22 lipca 2015

Edukacyjna seria dla dzieci we współpracy z WBPiCAK w Poznaniu

Już drugą środę na portalu Pulowerek w serwisie WBPiCAK w Poznaniu ukazują się kolejne odcinki serii Bibliostory, którą mam przyjemność rysować (ujmując bardziej profesjonalnie: opracowywać graficznie:)). Autorką scenariuszy jest Ewa Rozkosz. Serię realizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Celem komiksów jest rozwijanie umiejętności dzieci i młodzieży w zakresie kompetencji informacyjnych i medialnych.

Komiksy są do ściągnięcia i wydrukowania (zgodnie z licencją CC: by-nc-sa) dostępne są tu. Zainteresowani bibliotekarze (a może nie tylko oni) mogą wykorzystać je w sposób różnoraki: od wywieszenia na bibliotecznej wystawce, po realizację na ich podstawie cyklu zajęć edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą.

Poniżej zamieszczam na zachętę drobne fragmenty dwóch pierwszych odcinków

Odc.1. Jak zapobiec inwazji Czerwonych Kapturków, czyli wyszukiwanie zaawansowane w katalogu bibliotecznym


Odc.2. Dlaczego nie warto zadzierać z Imperatorem
1 komentarz:

  1. Dzień dobry, ostatnio interesowałem się tą tematyką i przyznam szczerze, że współczesne komiksy są duzo lepsze, niż te amerykańskie, które były tworzone kilkanaście lat temu. Zwróćcie uwagę na to, jakie komiksy są tutaj: http://www.sklep-komiksowy.pl/ , a jakie widnieją na Waszej stronie. Owszem, stare komiksy mają swój klimat, ale te obecne są dużo lepsze graficznie. Podobają mi się. Może warto by spróbować je sprzedawać?

    OdpowiedzUsuń